Call us toll free: +90 543 410 00 51
Top notch Multipurpose WordPress Theme!
Call us toll free: +90 543 410 00 51

Ben;

PROFİL

 

8 Haziran 1989’da, Niğde’de dünyaya geldim. Ailenin en küçüğüyüm. İlk öğrenimime merkez bir okul olan Mehmet Ve Emet Aydoğan İ.Ö.O.’da başladım.

Hiperaktif sayılan çocukluğumda doğa, sokak, oyun ve arkadaş dışında, yapmaya çalışıp ama genelde bozduğum ve parçalarından başka bir şey icat etmeye çalıştığım teknoçöplük:) döneminden sonra, beynin en kısa yoldan yaratıcılığını göstermesi için hayallerimi bir kağıdın üzerine aktarmada çok gecikmedim.
Sonraları bu heves, çevremin de etkisi ve desteğiyle, gittikçe bir tutku halini aldı.
Lise dönemlerimde sürekli çiziyordum, hem çalışmalarımı iyileştirmek hem de kendime özgü bir tarz oluşturmak için uğraşıyordum. Bir süre sonra hiçbir eğitim almadan imgesel, karakalem portre ve karakterler çizmeye başladım, bu süreç hırsla ilerlerken. Bir yandan da müzikle ilgileniyordum. Aileden gelen müzik kültürü sayesinde, önce bağlama çalmaya başladım. Ardından, kendi çabalarımla gitar ve bir kaç enstrümanıda çalmayı öğrendim.

Lise biterken, üniversiteye hazırlık sürecinde, çizim yapmayı bir hobi olarak değil; bir meslek olarak istediğimi fark ettim, zaten sistem sınavlarında pek başarılı değildim. Bir yıl kısa süreli olarak çeşitli mesleklerde çalıştıktan sonra eğitimimi sanatsal yönde şekillendirmeye karar verdim. Bir sonraki sene, yetenek sınavları için iki ay süresince bir kursta eğitim aldım. Bu kursta, çocukluğumdan beri tutkuyla geliştirdiğim çizim yeteneğimi, teoriyle ilk ciddi tanıştırmamdı.(Kırılım) Bu eğitimin ardından birkaç üniversitenin yetenek sınavlarına girdim ve Burdur’da Mehmet Âkif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümü’nü kazandım.

Üniversite, benim için çok önemli bir yoldu. Bu yolda yeteneklerimi bilgi ve teknik ile birleştirip geliştirerek yapabileceğim en iyi seviyeye gelecektim. Üniversitenin bana, bütün bunların yanında, en büyük katkısı “zaman” oldu.. Bu 4 yıllık zaman diliminde kendi kendimi geliştirirken, belirlediğim; Resim, Heykel ve Digital sanat alanlarına yoğun ilgi duymaya başladım. Burdur Belediyesi’nin açmış olduğu seramik kursuna katıldım. Heykel sanatına olan ilgim fakülte dışında bu kurs sayesinde daha da arttı. Böylece bir taraftan sanat dünyasının kokulu gerçekliliğini geliştirme sürecindeyken, diğer taraftan Digital dünyanın kaçınılmaz tutkusu 3D’nin sınırsızlığına, merak ve saatler eşliğinde koşmaktaydım..
Burdur Belediyesinin isteği üzerine ” Tekeler” adlı bir 3D karakter animasyonu yaptım.

Sanatla ilgileniyorsanız, üstelik bir de meslek olarak sanat yapmayı seçmişseniz, yaratıcılığın cazibesine ve sonsuz bir evrene açtığı o kapıya asla karşı koyamazsınız. Üç boyut dünyası benim için büyük bir basamak ve özel bir dünyaydı; çünkü kalemle çizdiğim her şeye, kısacası hayallerime renkten sonra hayat verebilecektim.Belirtmek isterim ki bu geçiş dönemi, hayatımın en zevkli yıllarıydı. Bu dönemde, etrafımda yardım alacak kişi ya da kurum olmadığı için, internet üzerinden edindiğim bilgilerle otodidakt şeklinde kendimi geliştirdim. Üç boyut dünyasında çalışmalarımı sürdürürken, afişler ve dergi kapakları vb. grafik tasarım çalışmalarını da yapmaya başladım.

Şimdi sıra, hayallerimi sanal ortamda canlandırmaktan öte, gerçeğe dönüştürmeye gelmişti.
Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra Özel Sektör tabirinde iş hayatına başladım. Önce yerel bir reklam ajansında grafik tasarımcı olarak çalıştım. Ardından, bir yapı-dekorasyon şirketinde 3D görselleştirme uzmanı olarak yer aldım. Bir süre Eskişehir’de yaşadıktan sonra büyük İstanbul’a yerleşme kararı aldım ve hemen ardından tesadüfen büyük bir organizasyon firmasından arandım ve burada 4 yıl
3D Artist Olarak çalıştım. Benim için kişisel bir üniversite idi.

Artık 2017’den bu yana tüm işlerimi evden sürdürüyorum. Aynı zamanda atölyemde çeşitli sanatsal çalışmalarına devam etmekteyim.
Kısa olamayan hikayem bu kadar :)..