Call us toll free: +90 543 410 00 51
Top notch Multipurpose WordPress Theme!
Call us toll free: +90 543 410 00 51

HakkımdaPROFİL

8 Haziran 1989’da, Niğde’de dünyaya geldim. Ailenin en küçüğüyüm. İlk öğrenimime merkez bir okul olan Mehmet Ve Emet Aydoğan İ.Ö.O.’da başladım.

Çocukluğumda, hayallerimi bir kağıdın üzerine çizgilerle aktarmak çok hoşuma giderdi. Sonraları bu heves, çevremin de etkisi ve desteğiyle, gittikçe bir tutku halini aldı. Lise dönemlerimde sürekli çiziyordum, hem çalışmalarımı iyileştirmek hem de kendime özgü bir tarz oluşturmak için uğraşıyordum. Bir süre sonra hiçbir eğitim almadan, karakalem portre ve karakter çizmeye başladım, bu süreç hırsla ilerlerken. Bir yandan da müzikle ilgileniyordum. Ailemden gelen müzik kültürü sayesinde, önce bağlama çalmaya başladım. Ardından, kendi çabalarımla gitar çalmayı öğrendim.

Lise biterken, üniversiteye hazırlık sürecinde, çizim yapmayı bir hobi olarak değil; bir meslek olarak istediğimi fark ettim. Eğitimimi bu yönde şekillendirmeye karar verdim. Bir sonraki sene, yetenek sınavları için iki ay süresince bir kursta eğitim aldım. Bu kursta, çocukluğumdan beri tutkuyla geliştirdiğim çizim yeteneğimi, teoriyle birleştirdim. Bu eğitimin ardından birkaç üniversitenin yetenek sınavlarına girdim ve Burdur Mehmet Âkif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümü’nü kazandım.

Üniversite, benim için çok önemli bir yoldu. Bu yolda yeteneklerimi bilgiyle birleştirip geliştirerek yapabileceğim en iyi seviyeye gelecektim. Üniversitenin bana, bütün bunların yanında, en büyük katkısı “zaman” oldu. Bu 4 yıllık zaman diliminde başka alanlara da ilgi duymaya başladım. Burdur Belediyesi’nin açmış olduğu seramik kursuna katıldım. Heykel sanatına olan ilgim, bu kurs sayesinde daha da arttı. Böylece üç boyutun büyüleyici dünyasına adımımı atmış oldum.

Burdur Belediyesinin isteği üzerine ” Tekeler” adlı bir 3D karakter animasyonu yaptım.

Sanatla ilgileniyorsanız, üstelik bir de meslek olarak sanat yapmayı seçmişseniz, yaratıcılığın cazibesine ve sonsuz bir evrene açtığı o kapıya asla karşı koyamazsınız. Üç boyut dünyası benim için büyük bir basamak ve özel bir dünyaydı; çünkü kağıda çizdiğim her şeye, kısacası hayallerime hayat verebilecektim. Özellikle belirtmek isterim ki bu geçiş dönemi, hayatımın en zevkli yıllarıydı. Bu dönemde, etrafımda yardım alacak bir kişi ya da kurum olmadığı için, internet üzerinden edindiğim bilgilerle otodidakt bir şekilde kendimi geliştirdim. Üç boyut dünyasında çalışmalarımı sürdürürken, afişler ve dergi kapakları gibi iki boyutlu grafik tasarımlar da yapıyordum.

Şimdi sıra, hayallerimi sanal ortamda canlandırmaktan öte, gerçeğe dönüştürmeye gelmişti.

Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra iş hayatına başladım. Önce yerel bir reklam ajansında grafik tasarımcı olarak çalıştım. Ardından, bir yapı-dekorasyon şirketinde 3D görselleştirme uzmanı olarak yer aldım. Bir süre Eskişehir’de yaşadıktan sonra İstanbul’a yerleşme kararı aldım. Şu an, İstanbul’da büyük bir organizasyon şirketinde CG Artist olarak çalışıyorum. Aynı zamanda tiyatrolarla görsel tasarım alanında, bir mimarlık ve dekorasyon şirketinde de 3D tasarım üzerine danışman olarak çalışıyorum.